owoce i warzywa

Owoce i warzywa, które przypominają części ciała

Share

Owoce i warzywa, które przypominają części ciała


 

Zdrowe ciało zależy od zdrowego jedzenia. Nie ulega wątpliwości, że utrzymywanie odpowiedniej diety może pomóc w zachowaniu zdrowia. Nauka, a szczególnie dietetyka, nie przynoszą wciąż satysfakcjonujących odpowiedzi w temacie produktów, które wywierają szczególnie korzystny wpływ na poszczególne części naszego ciała, sama natura daje nam jednak dużą wskazówkę, które pokarmy( owoce i warzywa) mogą- podpowiadając swoim wyglądem- pomóc poszczególnym organom naszego ciała. Matka Natura, wykorzystując kwantowe prawa wszechświata, budując nas i nasze otoczenie, wykorzystała wszystkie prawa świętej geometrii, dlatego matryca energetyczna naszego pokarmu rezonuje bardzo dokładnie z mapą energetyczną naszego ciała.


Oto kilka produktów żywnościowych, które potwierdzają uniwersalną budowę wszechświata, a swoim wyglądem odzwierciedlają części ciała- dostarczając substancji odżywczych do specyficznych organów, które przypominają. Z pozoru może się wydawać, że to tylko zbieg okoliczności, że orzechy włoskie przypominające mózg  człowieka, lub przekrój marchwi przypominający ludzkie oko to tylko przypadki. Chciałabym Państwa zapewnić, że tak nie jest. Oczywiście- większość warzyw i owoców jest korzystna dla całego organizmu, warto jednak  przypomnieć szczegółowo o specjalnych produktach, które można jeść, kiedy chcemy skorygować w naszym ciele konkretne, fizyczno- energetyczne systemy, pozwalające nam szczęśliwie żyć na naszej planecie.


Marchew
marchew

W przekroju marchew wygląda jak ludzkie oko, nawet tworzy wzór promieniujących linii, które naśladują źrenicę i tęczówkę. Zgodnie z wskaźnikami dietetycznymi, jedzenie marchwi znacznie poprawia przepływ krwi w gałkach ocznych. Marchew utrzymuje pomarańczową barwę z powodu występowania w niej biochemicznego czynnika zwanego beta-karotenem, który zmniejsza ryzyko wystąpienia zaćmy. Proszę więc częściej oddawać się prostej przyjemności chrupania marchewki- a rzeczywiście zaczniecie Państwo sprzyjać zdrowiu oczu.

Pomidor
pomidor

Kiedy rozetniemy pomidora, zauważymy, że ma cztery komory (jak serce) i jest- jak serce- koloru czerwonego. Najnowsze badania wykazały, że zawarty w pomidorach likopen zmniejsza ryzyko chorób serca. Dodanie  tłuszczu (np.oliwa z oliwek lub awokado), zwiększa wchłanianie likopenu prawie dziesięciokrotnie, tak więc sałatka pomidorowa to zdrowe serce!

Winogrona
Winogrona

Winogrona bardzo przypominają pęcherzyki płucne (płuca są zbudowane z gałęzi coraz mniejszych dróg oddechowych, które kończą się małymi gałęziami tkanki, zwanymi pęcherzykami)- są to małe woreczki w płucach, umożliwiające transmisję tlenu i dwutlenku węgla pomiędzy płucami a krwioobiegiem. Nasiona winogron zawierają substancję chemiczną zwaną proantocyjanidyną, która łagodzi ciężar astmy wywołanej alergią. Wprowadzenie do diety czerwonych lub fioletowych winogron może więc wydatnie zmniejszyć ryzyko raka i rozedmy płuc.

Fasola
Fasola

Fasola nerkowa zyskała swoją nazwę dzięki podobieństwu do ludzkich nerek. Jej ziarna- bogate w białko i żelazo- faktycznie mogą pomagać leczyć i optymalizować funkcje nerek, dostarczając również niezbędnych minerałów i witamin, oraz znacznych ilości błonnika.

Słodkie ziemniaki
Słodkie ziemniaki

Podłużny, słodki ziemniak wykazuje podobieństwo do trzustki; pomaga zrównoważyć indeks glikemiczny, optymalizując funkcjonowanie tego narządu. Słodkie ziemniaki są doskonałym źródłem witaminy A (w formie beta-karotenu), który jest silnym przeciwutleniaczem, chroniącym wszystkie tkanki ciała (w tym trzustkę), przed uszkodzeniami związanymi z rakiem lub starzeniem. Są również bardzo dobrym źródłem witaminy C, manganu, miedzi, kwasu pantotenowego i witaminy B6, a także dobrym źródłem potasu, błonnika pokarmowego, niacyny, witaminy B1, witaminy B2 i fosforu.

Oliwki
Oliwki

Oliwki wspomagają zdrowie i funkcjonalność jajników. Oliwki i oliwa z oliwek, zawierają mnóstwo fenolowych przeciwutleniaczy, a także związki przeciwnowotworowe- skwalen i terpenoidy. Kobiety, których diety zawierają dużo oliwy z oliwek, mogą liczyć na obniżenie ryzyka zachorowania na raka jajnika o 30%.

Grejpfrut
Grejpfrut

Grejpfruty, podobnie jak inne owoce cytrusowe (jak pomarańcze i cytryny), wyglądają jak gruczoły sutkowe samicy ssaków- i faktycznie wspomagają czynności piersi i obieg limfy. Podobieństwo między okrągłymi owocami cytrusowymi- jak pomarańcze, cytryny i grejpfruty- a piersiami- może być więcej niż przypadkowe. Zawierają  one substancje zwane limonoidami, które- jak wykazano- hamują rozwój raka u zwierząt laboratoryjnych i w ludzkich komórkach piersiowych.

Cebula
Cebula

Cebula jest podobna do komórek ludzkiego ciała. Udowodniono, że oczyszcza wszystkie komórki ciała z odpadów. Fitochemikalia w cebuli poprawiają działanie witaminy C w ciele, dzięki czemu zyskuje ono lepszą odporność. Zawierają również chrom, który pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi.

Korzeń żeń-szeń
Korzeń żeń-szeń

Korzeń żeń-szenia wygląda jak żyły w naszym ciele i uważa się, że zapewnia podniesienie energii, obniżenie poziomu cukru  i cholesterolu we krwi- a także wpływa na zmniejszenie stresu, promując relaksację; leczy również cukrzycę i wiele innych schorzeń.

Grzyby
Grzyby

Grzyby produkują witaminę D, która umacnia kości, w szczególności zaś kosteczki słuchowe w uchu środkowym. Są to trzy najmniejsze kości w ludzkim ciele (malleus, incus i stapes). Kości te odgrywają istotną rolę w słyszeniu, poprzez przekazywanie dźwięków do ucha wewnętrznego.

Imbir
Imbir

Imbir od wieków uznawany jest za ostateczne "lekarstwo" na łagodzenie problemów trawiennych, takich jak nudności, utrata apetytu, choroba lokomocyjna i ból. Nieco przypomina nasz organ trawienny zwany żołądkiem.

Każdy, kto sięgnął po korzeń imbiru, gdy miał bóle brzucha, dowiedział się o jego efektach zdrowotnych. Gingerol, który jest składnikiem odpowiedzialnym za ostry zapach i smak imbiru, jest przyczyną potencjału imbiru w zapobieganiu nudnościom i wymiotom.

Orzech włoski
Orzech włoski

Fałdy i zmarszczki orzecha przypominają najcenniejszy ludzki narząd: mózg. Wyglądają, jakby miały lewą i prawą półkulę. Nic dziwnego, że są nazywane "pokarmem mózgowym"- mają bowiem bardzo wysoką zawartość kwasów tłuszczowych omega-3, które wspomagają funkcjonowanie mózgu. Orzechy włoskie pomagają w przekazywaniu ponad trzydziestu przekaźników neuronów w mózgu, wzmacniając sygnalizację i budując nowe połączenia komunikacyjne między komórkami mózgowymi. Pomagają zwalczać demencję i chorobę Alzheimera. 

Seler
seler

Długie, szczupłe łodygi selera wyglądają jak kości- i są również (jak i inne zielone warzywa), specyficznie ukierunkowane na wspomaganie wytrzymałości kości. Kości składają się w 25% z sodu, który występuje właśnie w selerze. Seler jest również doskonałym źródłem krzemu, który jest częścią struktury molekularnej, nadającej kościom siłę. Jest również bardzo bogaty w witaminę K, a także witaminę A, potas i witaminę C. Warzywo to zawiera także 1,6 grama błonnika na 100 gramów.

Awokado
awokado

Awokado przypomina macicę- i jest dobre dla jej zdrowia i funkcjonowania; wspiera także jej zadania reprodukcyjne. 
Badania dowiodły, że kobiety, które regularnie spożywają awokado, w ciąży nie maja problemów hormonalnych, oraz wydatnie zapobiegają rakowi szyjki macicy (awokado jest bowie wybitnym źródłem kwasu foliowego).

Figi
figi

Figi są pełne nasion i gdy rosną- wiszą parami. Wiadomo, że zwiększają liczbę i mobilność plemników w męskim układzie rozrodczym, a także leczą męską bezpłodność.

Czerwone wino
czerwone wino

Czerwone wino, które jest bogate w przeciwutleniacze i polifenole, w tym potężny resweratrol, wygląda jak krew. W czerwonym winie znajduje się związek zmniejszający skrzepy krwi, które mogą przyczyniać się do udarów i chorób serca. Zatem- jeśli chcesz unikać wizyt u lekarza pij jedna szklankę czerwonego wina dziennie!

owoce i warzywa
Share

Dodaj komentarz